Będą duże zmiany na Bagrach. Tak będzie wyglądało połączenie północnej i wschodniej części parku

Będą duże zmiany na Bagrach. Tak będzie wyglądało połączenie północnej i wschodniej części parku

Szykują się spore zmiany w parku Bagry Wielkie. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie planuje za pomocą nowej przestrzeni połączyć północą i wschodnią część parku.

Aktualnie poszukiwany jest wykonawca, który zagospodaruje ten teren. Inwestycja, którą ZZM przedstawia na wizualizacjach jest bardzo istotna, ponieważ pozwoli w komfortowy sposób połączyć dwie plaże, które nie tylko w letnim sezonie są bardzo chętnie uczęszczane przez krakowian. Oprócz udogodnień dla rowerzystów i spacerowiczów, a także oświetlenia pojawi się tam również szereg nasadzeń roślin

Nowe połączenie dwóch części Bagrów

- Do 7 marca można składać oferty na wyłonienie wykonawcy zagospodarowania kolejnego fragmentu terenu nad Bagrami wraz z realizacją oświetlenia ul. Grochowej - informuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Nowy fragment, który powstanie w rejonie przystani klubu żeglarskiego Horn, będzie łączył obie plaże, a także stanie się zieloną trasą spacerową. Wykonawca będzie miał tutaj za zadanie stworzyć ścieżkę spacerowo-rowerową z miejscami do odpoczynku, czyli ławkami, leżakami i drewnianym podestem. Rowerzyści będą mogli tu również korzystać ze stojaków na rowery.

- Na terenie łączącym najważniejsze strefy Parku Bagry Wielkie między istniejącą zieleń wkomponowane zostaną nowe nasadzenia. Pojawią się nowe drzewa, krzewy, trawy ozdobne oraz pnącza. Będą to m.in. głóg jednoszyjkowy, klon pospolity, wierzba żałobna Chrysocoma - dodaje ZZM.
W nowej przestrzeni będą również sadzone wierzby purpurowe Nana oraz zimozielona irga Dammera Major. Nasadzenia zostaną również uzupełnione przez trawy ozdobne w najbliższym sąsiedztwie podestu drewnianego. Przy budynku gospodarczym z kolei pojawią się pnącza wiciokrzewu Henryiego.
Połączenie dwóch części Bagrów jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa „Zagospodarowanie Bagrów – kontynuacja” oraz „Zalew Bagry – kontynuacja zagospodarowania”.