Będą nowe miejscowe plany

Wydział Planowania Przestrzennego UMK przystępuje do sporządzania sześciu nowych miejscowych planów zagospodarowania.

Będą to plany dla obszarów: „Cegielniana” (dzielnica XIII, Podgórze), „Na Kozłówce” (dzielnica XII, Bieżanów-Prokocim), „Piaski Nowe” (dzielnica XI, Podgórze Duchackie i dzielnica XII Bieżanów-Prokocim), „Pleszów” (dzielnica XVIII, Nowa Huta), „Stojałowskiego-Cechowa” (dzielnica IX, Łagiewniki-Borek Fałęcki i dzielnica XI Podgórze Duchackie) oraz „Wzgórza Krzesławickie” (dzielnica XVII, Wzgórza Krzesławickie).
Do każdego z planów mieszkańcy mogą składać wnioski z propozycjami i uwagami. W przypadku każdego z wymienionych planów mają na to czas do 15 stycznia 2024 r.
Wnioski składa się na odpowiednim formularzu. Można go dostarczyć poprzez ePUAP lub wysyłając na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
W przypadku korzystania z poczty tradycyjnej należy go przesłać na adres: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Planowania Przestrzennego, ul. Mogilska 41, 31-545 Kraków. Można też dostarczyć wydruk wniosku na dziennik podawczy do wybranego Punktu Obsługi Mieszkańca UMK.

Informacje na temat każdego z planów można sprawdzić na poszczególnych stronach internetowych dla danego obszaru:

Wykaz złożonych przez mieszkańców wniosków wraz z propozycją ich rozpatrzenia oraz uzasadnieniem zostanie sporządzony i opublikowany przed rozpoczęciem konsultacji społecznych.
Przypomnijmy, w Krakowie obowiązują 254 plany miejscowe, co stanowi 77,7% powierzchni miasta. Aktualnie sporządzanych jest 67 planów.