Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych 2023

W dniach 2-3 grudnia 2023 w godz. 11.00-20.00, Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na Rynek Podgórski na najbardziej wyjątkowe wydarzenie w mieście – Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych!

Będzie więcej stoisk, więcej atrakcji i oczywiście ta sama ponad stuletnia wiktoriańska karuzela. Na jeden weekend Rynek Podgórski ponownie zapełni ponad 80 stoisk, głównie lokalnych artystów, rzemieślników i drobnych wytwórców. Wszyscy będą oferować piękne i wyjątkowe, prawdziwe małe dzieła sztuki. Od ceramiki, świec, przez biżuterię, ozdoby świąteczne i wiele więcej. Nasi wystawcy mają niepowtarzalną okazję zaprezentować swoje wyroby tak szerokiej publiczności, a goście, którzy odwiedzą Rynek Podgórski mogą nabyć prezenty, oczywiście tylko te wyjątkowe. Każdy z wystawców chętnie opowie o swoim rękodziele, a niektórzy nawet zaprezentują na żywo swoje umiejętności. 

Tradycyjnie jedno stoisko udostępniamy organizacjom charytatywnym, tym razem będą to twórcy z Białorusi (w sobotę) i Fundacja Człowiek dla Zwierząt (niedziela). Nie zabraknie też stoiska Stowarzyszenia PODGORZE.PL, gdzie będzie można kupić wyjątkowe podgórskie upominki, takie jak skarpety, kubki, przewodniki i pocztówki, a także dowiedzieć się o działaniach stowarzyszenia. 

Największą ozdobą i atrakcją, podobnie jak w poprzednich latach będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela, która zawsze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zrekonstruowana z przypadkowo odnalezionych elementów jest niczym magiczny wehikuł, który zabiera w podróż w czasie, której trudno się oprzeć. Tak jak kiedyś wędrowała po jarmarkach Austro-Węgier, dziś nadal zachwyca. 

Targi to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów, ale także okazja do spotkania i wspólnego biesiadowania przy aromatycznej kawie, grzanym winie czy ciepłych daniach. Jak co roku strefa gastronomiczna będzie zróżnicowana. 

Podczas targów zawsze przygotowujemy szereg wydarzeń towarzyszących: warsztaty dla dzieci i dorosłych, spacery z przewodnikami, a także koncert, w tym roku będzie to występ wybitnego jazzmana Joachima Mencla, któremu towarzyszyć będzie Kasia Bogusz. Oczywiście nie może zabraknąć także wizyty prawdziwego św. Mikołaja z workiem słodyczy!


strona wydarzenia: targi.podgorze.pl
facebook: https://www.facebook.com/madeinpodgorze
Organizator: Stowarzyszenie PODGORZE.PL
Partnerzy: Targ Pietruszkowy, Rada Dzielnicy XIII, Centrum Kultury Podgórza