Świętujemy Dzień Dziecka

Przed nami jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Dziecka, którego świętowanie w Krakowie rozpocznie się już jutro, 1 czerwca i potrwa prawie do rozpoczęcia wakacji. W programie wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych: warsztaty, pokazy, spektakle, spotkania, koncerty, jak i dla całych rodzin.Największa kumulacja atrakcji to weekend 3–4 czerwca. Wtedy odbywa się, między innymi, uwielbiana przez krakowian i gości odwiedzających miasto Wielka Parada Smoków, a także Dzień Otwarty Magistratu.

Bardzo bogatą ofertę z okazji Dnia Dziecka przygotowały także krakowskie instytucje kultury. Przybliżamy propozycje teatrów, muzeów i centrów kultury. Nie zabraknie też atrakcji zaproponowanych przez Bibliotekę Kraków, Sinfoniettę Cracovię czy propozycji sportowych.
Każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wieku, dzielnicy miasta czy zainteresowań. Zobaczcie sami!
Dzień Dziecka na sportowo
Dzień Dziecka w instytucjach kultury [pdf]
Niezwykła karuzela
Kabaret Hrabi dzieciom „Bez wąsów”
1 i 2 czerwca (godz. 16.00 i 19.00) Teatr STU zaprasza na spektakl dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Dzień Dziecka z Pszczółką Mają
3 czerwca Galeria Bronowice zaprasza na dzień pełen niezapomnianych wrażeń i przygód z najsympatyczniejszą pszczółką. W programie konkursy z nagrodami i zabawy na scenie , malowanie twarzy, studio bajkowych tatuaży, rzutnia celnościowa, pajęczy labirynt, ścianki do robienia zdjęć z Pszczółką Mają, gra planszowa i gry multimedialne na tabletach.
Dzień dziecka w ARS
Z okazji Dnia Dziecka Krakowskie Centrum Kinowe ARS przygotowało dla dzieci specjalny pokaz filmu „Pinokio”. Wszystkie dzieci, które przyjdą w niedzielę, 4 czerwca, na seans o 17.30 w Reducie otrzymają od Pinokia prezent – niespodziankę.

Baranki Dzieciom – Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka, Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na specjalną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom. W niedzielę, 4 czerwca, maluchy obejrzą film Kicia Kocia mówi: Dzień dobry! oparty na uwielbianych książeczkach Anity Głowińskiej. Każdy mały widz otrzyma prezent-niespodziankę, a po seansie odbędzie się wspólne kolorowanie obrazków z bohaterami bajki.

Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny

Funny Balls Show – widowisko teatralne, w którym można zobaczyć ponad 3 000 balonów w wyjątkowych kolorach i niespotykanych dotąd kształtach, odbędzie się 4 czerwca, o godz. 12.00 w Kinie Kijów.