Autobusem do zoo, Ojcowa lub nad Bagry: rozkład jazdy na weekend

W najbliższy weekend, 27 i 28 maja, na ulice wyjadą linie sezonowe i rekreacyjne, które ułatwią dojazd do ogrodu zoologicznego (nr 434 i 734) i Ojcowa (nr LR0). Ponadto z okazji pikniku chorwackiego zostanie uruchomiona linia nr 497, która będzie kursować nad zalew Bagry Wielkie.

Linie do ogrodu zoologicznego:

  • nr 434 – w godz. ok. 10.00-18.00 będzie kursować co 15 minut na trasie „Baba Jaga” – al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa – „Zoo”
  • nr 734 – częstotliwość kursowania w godz. ok. 9.00-18.00 będzie zwiększona do 15 minut. Linia kursuje na trasie „Cracovia Stadion” – ul. Kałuży, al. Krasińskiego, ul. Kościuszki, ul. Rzepich, ul. Chełmska, al. Kasztanowa, ul. Leśna, al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa  – „Zoo”.

Linia do Ojcowa:

  • nr LR0 – w godz. ok. 8.00-19.00 będzie kursować co ok. 35 minut na trasie: „Os. Podwawelskie” – rondo Grunwaldzkie, ul. Konopnickiej, al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejska, ul. Nawojki, ul. Armii Krajowej, rondo Ofiar Katynia, ul. Jasnogórska, Szyce, Biały Kościół, Czajowice, Sąspów, Ojców – „Ojców Zamek”. Do obsługi wybranych kursów są kierowane autobusy z przyczepami na rowery (załadunek i rozładunek rowerów jest możliwy tylko na przystankach początkowych i końcowych).

Linia nad Bagry:

  • nr 497 – będzie kursować w sobotę i niedzielę w godz. ok. 9.30-19.30 po następującej trasie: „Podgórze SKA” – ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Kuklińskiego, ul. Lipska, ul. Mierzeja Wiślana, ul. Sudecka – „Bagry Tężnia”. Autobusy w godz. ok. 10.30-18.00 będą kursować co 20 minut, a poza tymi godzinami – co 40 minut. Szczegóły tutaj.
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje, że wzorem lat poprzednich jest planowane uruchomienie linii nr 497 w okresie wakacyjnym (w soboty i niedziele, w przypadku prognozowanej słonecznej pogody). Szczegóły zostaną przekazane odrębnym komunikatem.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej ztp.krakow.pl.