Ferie z Centrum Kultury Podgórza

Siarczysty mróz i śnieg za oknami, czy raczej temperatura na plusie, bez szans na lepienie bałwana i jazdę na sankach? Żadne prognozy nie są straszne, bo ferie z Centrum Kultury Podgórza będą pełne atrakcji bez względu na pogodę! Zapisy na feryjne aktywności dla uczniów klas I-VI ruszyły2 stycznia.

Liczba miejsc jest ograniczona.W zależności od możliwości czasowych, potrzeb oraz zainteresowań dziecka można zapisać je na jeden wybrany lub kilka dni zajęciowych / wycieczkowych, albo na cały pakiet aktywności oferowanych w ramach Zimowego Klubu Juniora i feryjnych wycieczek. Ponadto programy każdego z cykli w pierwszym i drugim tygodniu zimowej przerwy będą inne, aby najwierniejsi uczestnicy, którzy zechcą spędzić z nami cały okres ferii, każdego dnia mogli uczyć się i bawić w nowy, ciekawy sposób.

Kreatywnie i z odpowiednią dawką ruchu

Zimowy Klub Juniora to oferta dla tych, którzy lubią spędzać czas wolny twórczo i aktywnie – rozwijając swoje pasje i talenty, będąc w ruchu i dobrze się bawiąc. Aktywności w ramach tego cyklu zajęć będą organizowane od 30 stycznia do 10 lutego, w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 10.00-14.00. W programie znalazły się m.in.: warsztaty plastyczne, artystyczne (np. tworzenie biżuterii) i muzyczne („Perkusyjne ABC”) oraz zajęcia ruchowe (np. zumba kids, capoeira). A na finał CKP proponuje karnawałowy bal przebierańców z konkursem na najciekawszy strój.

Kino, kręgle i muzealna podróż do Japonii

Druga z zimowych propozycji Centrum Kultury Podgórza, czyli feryjne wycieczki, będzie nie lada gratką dla pełnych energii i ciekawych świata dzieci, lubiących uczyć się poprzez zabawę i poznawać kulturę innych krajów. W planie jest wspólne wyjście do dziecięcego parku rozrywki, kina, na kręgielnię oraz wizyta w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (lekcja muzealna „Podróż po Japonii”, zwiedzanie aktualnych wystaw oraz udział w warsztatach plastycznych). Wycieczki będą organizowane od 31 stycznia do 9 lutego, we wtorki i czwartki, w godz. 10.00-14.00.

Informacje i zapisy

Liczba miejsc na zimowe cykle jest ograniczona – w ramach każdego z nich przewidziano dwie grupy zajęciowe/wycieczkowe, po maksymalnie 15 osób. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie i mailowo (tel.: 12 656 36 70 wew. 30, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Przed rozpoczęciem zajęć trzeba jednak dopełnić formalności osobiście – wypełniając wymagane oświadczenia.
Szczegółowe informacje na temat programów, zapisów oraz płatności można uzyskać w Punkcie Informacyjnym Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13, tel. 12 656 36 70 wew. 30), który jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-20.00.

Zimowa oferta filii CKP

CKP zachęca również do zapoznania się z zimową ofertą zajęć przygotowaną przez swoje filie. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę internetową ckpodgorza.pl i z górnego menu wybrać segment „Oferta”, a następnie kategorię „Zajęcia” – zaznaczając przy tym filtr „Zajęcia w ferie”. Wśród dostępnych filtrów wyszukiwania dostępny jest również ten z lokalizacjami – korzystając z niego można wyszukać zimowe propozycje przygotowane przez konkretną placówkę lub przez wszystkie filie Centrum Kultury Podgórza łącznie. Oferty feryjnych aktywności w poszczególnych filiach będą się pojawiać na stronie internetowej sukcesywnie, wraz z uruchomieniem zapisów.