Podgórskie Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych 2022

W dniach 3-4 grudnia 2022 roku, na jeden weekend Rynek Podgórski ponownie zapełni ponad 70 stoisk, głównie lokalnych artystów, rzemieślników i drobnych wytwórców.


Od 2008 rokuStowarzyszenie PODGORZE.PL organizuje Targi Rzeczy Wyjątkowych,początkowo w czerwcu, a od 2016 roku w grudniu, nadając im przedświąteczny charakter. Stworzyliśmy wyjątkowe, cykliczne wydarzenie, które na stałe wrosło w krajobraz Rynku Podgórskiego. Wydarzenie od wielu lat cieszysię dużym zainteresowaniem i sympatią nie tylko lokalnej społeczności, ale i mieszkańcówcałego Krakowa.Targi stanowią również świetną atrakcję dla turystów, którzy pragną poznać nieco mniej znane, a bardzo ciekawe zakątki naszego miasta. Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych to wyjątkowo klimatyczny kiermasz rękodzielniczy, który idealnie wpasowuje się w grudniową, przedświąteczną atmosferę. Nasi wystawcy mają niepowtarzalną okazję zaprezentować swoje wyroby, a goście, którzy odwiedzą Rynek Podgórski mogą nabyć prezenty, oczywiście tylko te wyjątkowe.
Współpracujemy z artystami i rzemieślnikami głównie z prawobrzeżnego Krakowa, zapewniając wysoki poziom artystyczny oferowanych wyrobów. Nasze targi doskonałą okazją, by spotkać prawdziwych pasjonatów. Każdy z wystawców chętnie opowie o swoim rękodziele, a niektórzy nawet zaprezentują na żywo swoje umiejętności. Poznanych na targach wystawców, klienci targów odwiedzają w ich pracowniach przez cały rok. Nie zabraknie też stoiska Stowarzyszenia PODGORZE.PL, gdzie będzie można kupić wyjątkowe podgórskie upominki, takie jak skarpety, kubki, przewodniki i pocztówki, a także dowiedzieć się o działaniach stowarzyszenia.
Największą ozdobą i atrakcją, podobnie jak w poprzednich latach będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela, która zawsze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zrekonstruowana z przypadkowo odnalezionych elementów jest niczym magiczny wehikuł, który zabiera w podróż w czasie, której trudno się oprzeć. Tak jak kiedy śwędrowała po jarmarkach Austro-Węgier, dziś nadal zachwyca mieszkańców wielu polskich miast, a także pojawia się w filmach.
Targi to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów, ale także okazja do spotkania i wspólnego biesiadowania przy aromatycznej kawie, grzanym winie czy ciepłych daniach. Jak co roku strefa gastronomiczna będzie zróżnicowana.
Będzie można skosztować słodkich wypieków, ciepłych kanapek, zjeść przepyszną rozgrzewającą zupę czy zasmakować w pierogach.Podczas targów zawsze przygotowujemy szereg wydarzeń towarzyszących: warsztaty dla dzieci i dorosłych, spacery zprzewodnikami, a także koncert. Oczywiście nie może zabraknąć także wizyty prawdziwego św. Mikołaja z workiem prezentów!
W ostatnich latach podczas trwania Targów każdego dnia Rynek Podgórski odwiedza kilka tysięcy osób. Poprzednie edycje targów były wspierane finansowo przez Radę Dzielnicy XIII i Radę Dzielnicy XI, od kilku lat wspierane się także przez Urząd Miasta Krakowa.


strona wydarzenia: targi.podgorze.pl
facebook:https://www.facebook.com/madeinpodgorze


Organizator: Stowarzyszenie PODGORZE.PL
Partnerzy: Miasto Kraków, Centrum Kultury Podgórza,Dzielnica XIII Podgórze i Fundacja Targ Pietruszkowy.
Sponsor: InstalKraków S.A.
Patronat medialny: Wiadomości