Zakończył się remont przedbramia fortu 31 „św. Benedykt”, które wymagało najpilniejszej interwencji. To pierwszy krok na drodze do pełnej renowacji zabytkowej wieży. W obiekcie powstanie centrum edukacji dzieci i młodzieży z zakresu nauk ścisłych, którego operatorem będzie Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie.

Radni zdecydowali, że Kraków na zieleń przeznaczy w przyszłym roku przeszło 211 mln zł. Przyszły rok to zakończenie takich inwestycji jak park Zakrzówek, park Bednarskiego, Ogrody Płaszów, Staw Płaszowski oraz dalsze prace w piękniejącym parku Duchackim.Spotkamy się również na otwarciu tak wyczekiwanego parku przy ul. Karmelickiej, który powstaje z inicjatywy z krakowskiego budżetu obywatelskiego. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców zieleń będzie wiodła prym również na nowohuckiej alei Róż.

Od 21 grudnia do 1 stycznia na minutę między 19.00 a 19.01 iluminacje sześciu ważnych miejsc w Krakowie są wygaszane. Wszystko w ramach akcji „Lights for Ukraine”.W ciągu najbliższych kilku dni na minutę wygaszona zostanie iluminacja: pałacu Wielopolskich, bazyliki Mariackiej, wieży Ratuszowej, Sukiennic, kopca Kościuszki, kładki o. Bernatka oraz TAURON Areny Kraków.

Składamy Państwu życzenia pogodnych, radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Niech Narodzony Chrystus obdarza nas wszystkich obficie swoimi łaskami w nadchodzącym Nowym Roku.

Szanowni Państwo,

W związku z okresem świątecznym oraz urlopem pracownika, uprzejmie informujemy, że Biuro Rady Dzielnicy XIII Podgórze w dniach 20.12.2022 r. – 01.01.2023 r. będzie nieczynne, a dyżury Członków Zarządu będą odwołane.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!