Głos Podgórza na długie zimowe wieczory

Ostatni w tym roku i ostatni w tej kadencji Rady Dzielnicy XIII Głos Podgórza właśnie się ukazał. Możecie go znaleźć tam gdzie zwykle - w siedzibie Rady Dzielnicy XIII, w Centrum Kultury Podgórza, w osiedlowych sklepach, przychodniach, kościołach. Wersja elektroniczna dostępna jest na naszej stronie w zakładce „Głos Podgórza”.

W bieżącym numerze Głosu podsumowujemy ostatnie cztery lata Podgórza i działalności Rady Dzielnicy oraz zachęcamy do tego, aby już 2 grudnia wspólnie zdecydować jak będzie wyglądała kolejna kadencja Rady. Zapraszamy na wyjątkowe w swojej wyjątkowości wydarzenie – Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych – są tylko raz w roku, i tylko w Podgórzu! W numerze piszemy także o nowym Klubie Rodzica w Płaszowie, przybliżamy historię i obecną działalność Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3 oraz dzieje Garbarni, chyba najbardziej rozpoznawalnego dzisiaj w Polsce klubu z Podgórza.

Wyjątkowy znawca Podgórza, Pan Jarosław Żółciak przybliża nam historię Placu Niepodległości, a my uzupełniamy jego wypowiedź wyjaśniając genezę i symbolikę obiektów, które się tu niedawno znalazły: bramy i obelisku. W numerze przeczytacie także o przenosinach Teatru KTO do Podgórza i jego przyszłej siedzibie, która jeszcze kilka lat temu była domem dla Kinoteatru „Wrzos”.

Ponadto w Głosie informacje kulturalne, aktualności oraz oczywiście wykaz najważniejszych uchwał Rady Dzielnicy XIII. A na stronie piątej znajdziecie niespodziankę, jakiej w historii GP jeszcze nie było - wiersz inspirowany Podgórzem!

Zapraszamy do lektury!

Jacek Młynarz