Podgórzanie na Słowacji!

W ubiegłym tygodniu,  w piątek 10 sierpnia, dzięki środkom Rady Dzielnicy XIII podgórscy seniorzy i osoby niepełnosprawne wzięły udział w wycieczce. Tym razem ich celem były Słowacki Spisz - miasta Kieżmark oraz Lewocza.

Program wycieczki był tak przygotowany, aby odpowiadał uczestnikom o różnej kondycji fizycznej. Było kilka osób poruszających się z pomocą kul, które świetnie radziły sobie podczas zwiedzania obu miast. Po poszczególnych punktach wycieczki oprowadzał przewodnik, który starał się w sposób jasny przekazać informacje o odwiedzanych miejscach. Wyjazd był bez wątpienia udany, czego najlepszym dowodem było zadowolenie uczestników. 

Rada Dzielnica XIII już od kilku lat przeznacza środki na wycieczki dla seniorów i osób niepełnosprawnych – mieszkańców Dzielnicy. Środki te przekazywane są do MOPS, który w drodze przetargu zleca organizację imprez profesjonalnym firmom turystycznym. W tym roku odbędzie się w sumie 5 jednodniowych wyjazdów.

Na pozostałe wyjazdy MOPS ma jeszcze wolne miejsca. Są to jednodniowe wyjazdy w grupach do 18 osób. Wyjeżdżamy w godzinach rannych, a wracamy w wieczornych. Na trasie uczestnicy otrzymują obiad. Wszystko jest bezpłatnie.

Zachęcamy seniorów i osoby niepełnosprawne (nie tylko podopiecznych MOPS) z Dzielnicy XIII do skorzystania z oferty wycieczek. To doskonała okazja by wyjechać z Krakowa chociaż na jeden dzień. Poniżej podajemy nr telefonów do MOPS-3, gdzie każdy zainteresowany otrzyma szczegółowe informacje o terminach i trasach wyjazdu oraz możliwości wzięcia w nich udziału: 668 264 078, 660 637 766.