Piknik strażacki i zawody sportowo-pożarnicze OSP z Krakowa

Już w najbliższą niedzielę o godz. 10.00 na osiedlu Przewóz odbędą się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta Krakowa. Po zawodach zapraszamy na rodzinny piknik strażacki. 

Będzie to doskonała okazja by zobaczyć zmagania strażaków-ochotników i poznać ich umiejętności w prowadzeniu akcji. Od godziny 12.00 rozpocznie się rodzinny piknik strażacki. Wspólnie ze strażakami będzie można wziąć udział w strażackich zabawach i atrakcjach przygotowanych dla całych rodzin. Dla dzieci będzie zjeżdżalnia i trampoliny, dla trochę starszych strzelnica paintball a dla dorosłych praktyczne szkolenia przeciwpożarowe MARK. Będzie również foodtruck ze smakołykami.

Podczas trwania wydarzenia będzie można wziąć udział w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Miasta Krakowa.

Na terenie Krakowa funkcjonuje 11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, utrzymujących stałą gotowość na wypadek nagłych katastrof, pożarów, powodzi i innych gwałtownych zdarzeń na terenach odległych od jednostek ratowniczych zawodowej Straży Pożarnej. To dzięki nim czas reagowania w stanach zagrożenia jest coraz krótszy. Są to: OSP Kostrze, OSP Kościelniki, OSP Przylasek Rusiecki, OSP Tonie, OSP Tyniec, OSP Wolica, OSP Wróżenice, OSP Wyciąże, OSP Zbydniowice, OSP Przewóz oraz OSP Bieżanów.

Wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych posiadają swoją długoletnią tradycję ratowniczą. Prowadząc swoją działalność Ochotnicze Straże Pożarne nie tylko zabezpieczają przed klęską żywiołową mieszkańców osiedli zlokalizowanych na obrzeżach, ale także tworzą koloryt kulturowy poprzez pracę z młodzieżą, opiekę nad Domami Kultury, współpracę z parafiami kościelnymi i kołami zainteresowań.