"Dzielnica moich marzeń" - konkurs plastyczny dla dzieci

Zachęcamy wszystkich młodych Podgórzan w wieku szkolnym do udziału w konkursie plastycznym "Dzielnica moich marzeń"! Organizatorem konkursu jest nowo powstały ośrodek kulturalny Pracownia Kulturalna usytuowany nad zalewem Bagry. Patronat nad konkursem objęła Rada Dzielnicy XIII Podgórze. 

Celem konkursu jest rozwój kreatywności, zwiększenie zainteresowania najbliższym otoczeniem i jego potrzebami oraz kształtowanie kompetencji kulturalnych. Jest to również zachęta do otwartego myślenia i zdobywania wiadomości oraz umiejętności w dziedzinie projektowania. Konkurs skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Prace są przyjmowane w trzech kategoriach wiekowych:

  • dzieci z klas 4-6
  • dzieci z klas 7-8
  • dzieci z klas gimnazjalnych przy szkołach podstawowych

Zadaniem uczestników jest stworzenie pracy w dowolnej technice plastycznej (np. makiety, plakaty, mapy, rysunki itd.) na temat: „Dzielnica moich marzeń”. Chodzi o baczne przyjrzenie się potrzebom swojego otoczenia i zamieszkujących go ludzi, zastanowienie się jakie elementy infrastruktury, rozwiązania z różnych dziedzin, m.in. w obszarze kultury i spędzania wolnego czasu oraz działania w przestrzeni budowałyby wymarzoną dzielnicę. Czego brakuje mieszkańcom? Co sprawiłoby, że nam wszystkim żyłoby się lepiej? Co może wpłynąć na poprawę jakości życia i wyglądu otoczenia oraz integrację społeczności? Zachęcamy do kreatywnego myślenia oraz zainteresowania pracą projektantów, architektów, urbanistów, a także urzędników, animatorów czy społeczników. Prace można wykonywać indywidualnie lub w zespołach do 15 osób.

Prace konkursowe są przyjmowane do dnia 18 kwietnia 2018. Prace należy dostarczyć wydrukowane wraz z własnoręcznie podpisaną przez opiekuna prawnego uczestnika konkursu zgodą na przetwarzanie danych osobowych dziecka/dzieci. 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do końca kwietnia. Nagrodzone zostaną pierwsze, drugie i trzecie miejsce w każdej z trzech wymienionych wyżej kategorii. Nagrodami w konkursie są atrakcyjne zestawy książkowe oraz warsztaty dotyczące przestrzeni miejskiej.

Wszelkie pytania i niejasności prosimy zgłaszać do organizatorów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 505 464 453.

Regulamin konkursu „Dzielnica moich marzeń” (pobierz pdf.)