Konsultacje zmian organizacji ruchu na ul. Wałowej oraz ul. Kiełkowskiego

Serdecznie zachęcamy mieszkańców ulicy Wałowej, ulicy Kiełkowskiego oraz przyległych ulic do wyrażenia swojej opinii na temat proponowanych na tych ulicach zmian organizacji ruchu. Swoje opinie prosimy przesyłać do 19 marca 2018 roku.

Proponowane zmiany zostały zgłoszone przez mieszkańców ul. Wałowej. Związane są z problemami komunikacyjnymi, które pojawiły się na tych ulicach po oddaniu do użytkowania licznych, zlokalizowanych w okolicy biurowców.

Proponowana zmiana organizacji ruchu na ul. Wałowej przewiduje przywrócenie na tej ulicy jednego kierunku jazdy, tym razem jednak w odwrotnym kierunku tj. od ul. Na Dołach w kierunku ul.Dekerta. Ul. Wałowa była ulicą jednokierunkową do czasu wybudowania pobliskich biurowców. Zmiana ta ma na celu uspokojenie ruchu na tej ulicy oraz umożliwienie mieszkańcom parkowania i dojazdu do swoich posesji.

Proponowana zmiana na ul. Kiełkowskiego również przewiduje wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, ale w odwrotnym kierunku niż na ul. Wałowej tj. od ul. Dekerta do ul. Na Dołach. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstałyby dodatkowe miejsca parkingowe oraz zwiększyłoby się bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Uwagi prosimy przesyłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., poczta tradycyjną na adres Rynek Podgórski 1, pokój 12, 30-533 Kraków lub składać osobiście w Biurze Rady Dzielnicy XIII Podgórze. Termin skałdania uwag: do 19 marca 2018 r.