Świąteczny Głos Podgórza!

Już jest! Szukajcie Świątecznego numeru Głosu Podgórza w osiedlowych sklepach, kioskach, aptekach oraz przychodniach. Znajdziecie go również w naszej siedzibie przy Rynku Podgórskim. W wersji elektronicznej dostępny jest na naszej stronie w zakładce „Głos Podgórza”.

Głównym tematem najnowszego numeru Głosu jest Muzeum Podgórza. Szeroko piszą o nim osoby zaangażowane w jego powstanie. Jest wywiad z dyrektorem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Michałem Niezabitowskim oraz wypowiedź jego zastępcy ds. naukowych Jacka Salwińskiego. Poznajemy punkt widzenia przedstawicieli podgórskich rad dzielnic, radnej Miasta Krakowa oraz Stowarzyszenia PODGORZE.PL.

W dalszej części numeru przenosimy się na Przewóz. W podróż w czasie zabiera nas niezwykły mieszkaniec tej dawnej wsi – społecznik całym ciałem, sercem i duchem Franciszek Słowik. To postać znana chyba każdemu mieszkańcowi tej części naszej dzielnicy. Najwyższy czas, aby przedstawić go wszystkim Podgórzanom.

Poza tym w numerze wieści ze szkół i przedszkoli, najnowsze informacje kulturalne i inwestycyjne oraz przypomnienie historii sierocińca dla żydowskich dzieci znajdującego się przy dzisiejszej ulicy Józefińskiej i jego opiekuna Dawida Kurzmanna. Tradycyjnie z drugiej strony biuletynu można się dowiedzieć czym zajmowała się Rada Dzielnicy XIII na sesjach w IV kwartale 2017 roku. Na ostatniej stronie mamy dla Was zaproszenia na Podgórskie Koncerty Kolęd!

Wersja elektroniczna GP dostępna jest tutaj.

Zapraszamy do lektury.

Jacek Młynarz