„Wyśniona jedenastka” – kryminał o Starym Podgórzu

„Wyśniona jedenastka” to kryminał, którego akcja rozgrywa się w Krakowie, w 2004 i 2016 roku. Jednym z głównych terenów, gdzie rozgrywa się akcja jest Podgórze.

„Wyśniona jedenastka” to opowieść o sportowej pasji przeradzającej się w żądzę zysku, Krakowie, po jakim nie chodzą turyści, a niekiedy nawet mieszkańcy, uczuciach równie często budujących, jak niszczących, morderstwach tyleż okrutnych, co tajemniczych oraz legendach, które nigdy nie umierają. Hasłem książki jest: „Miłość, zbrodnia, piłka nożna”.

Bohaterowie świętują urodziny na Kopcu Krakusa, odkrywają tajemnice na stadionie Korony, spacerują po mieście-ogrodzie, Kalwaryjskiej, bulwarach, Kładce Bernatka. Uciekają przez Kamieniołom Liban i KL Plaszow. A jedna z głównych bohaterek mieszka w „Bursie Jagiellońskiej” przy ul. Śliskiej. Są tu też miejsca nieistniejące i zapomniane, jak choćby „Bar Maryna”.”

„Wyśnioną jedenastkę” napisał Paweł Fleszar – dziennikarz z 20-letnim stażem w krakowskich mediach, związany najdłużej z tutejszą redakcją „Przeglądu Sportowego”. Od sześciu lat prowadzi również blog: sportkrakowski.pl. Przez niemal dziewięć lat mieszkał w Podgórzu, które do dzisiaj stanowi jego ulubione miejsce spacerów.

Książkę można pobrać za darmo w formie profesjonalnego e-booka lub poszczególnych rozdziałów do przeczytanie na stronie internetowej.