mapa Podgórza

Nowa mapa Dzielnicy XIII

Dzielnica XIII Podgórze to jedna z największych krakowskich dzielnic. Obejmuje obszar 2 566,71 ha. Dzielnica rozciąga się od wschodnich rubieży Krakowa, jej granica biegnie wzdłuż Wisły, następnie Wilgi, aż do ulicy Jana Brożka. Dalej jej obszar wyznacza ul. ks. Józefa Tischnera, ul. Henryka Kamieńskiego oraz ul. Malborska. Aby łatwiej odnaleźć się na jej terenie przygotowaliśmy dla Państwa nową aktualną mapę dzielnicy.

Na mapie zostały umieszczone wszystkie najnowsze inwestycje zrealizowane na terenie Dzielnicy. Znajduje się na niej ulica Ryszarda Kuklińskiego, linia tramwajowa do Małego Płaszowa wraz z pętlą, estakada tramwajowa łącząca ulicę Lipską i Wielicką, połączenie drogowe od węzła przy S-7 do Brzegów, uaktualnione zostały nazwy instytucji, przedsiębiorstw, terenów zielonych oraz lokalizacje sygnalizacji świetlnej. Wprowadzona została dokonana w roku 2014 korekta granic dzielnicy. "Trzynastka" zyskała wtedy tereny znajdujące się do tej pory w obszarze Dzielnicy XI Podgórze Duchackie (okolice ul. Heltmana, Pańskiej, Stoigniewa, Dauna, rezerwat "Bonarka") - od tej pory granica między dzielnicami przebiega ulicą Kamieńskiego. Na nowej mapie wprowadzone zostały również inwestycje, które są już realizowane, ale ukończone zostaną w najbliższych latach: trasa S7, estakada kolejowa łącząc Krzemionki z Zabłociem.

Części mapy już wkrótce pojawią się na terenie dzielnicy, zastępując dotychczasowe nieaktualne i zniszczone plansze. Mapy te znajdują się obecnie w 7 lokalizacjach: skrzyżowanie ulicy Limanowskiego i alei Powstańców Śląskich, Rynek Podgórski, Rondo A. Matecznego (przystanek autobusowy w stronę Ronda Grunwaldzkiego), róg ul. Dworcowej i Wielickiej, skrzyżowanie ulicy Saskiej i Przewóz (od strony kościoła), okolice Domu Kultury "Podgórze" na Przewozie (róg ulicy Łutnia i F. Wrobela) oraz przystanek autobusowy na ul. Rączna przy kościele.

Mapa dostępna jest tutaj (pdf.)

Jacek Młynarz