Budżet obywatelski - zadania do realizacji

Dodano piątek 31 lipca 2015, godz.: 15:28:11 przez Admin

Już niemal miesiąc temu poznaliśmy wyniki głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Dzielnica XIII Podgórze miała niemałe powody do zadowolenia. Wśród zwycięskich projektów ogólnomiejskich znalazły się dwa, które realizowane będą na terenie naszej Dzielnicy. Są to: Zagospodarowanie Zalewu Bagry oraz Tor motocyklowo-samochodowy w Krakowie. Dla przypomnienia poniżej prezentujemy wszystkie projekty, które będą realizowane.

Projekty dzielnicowe w Dzielnicy XIII Podgórze:

  • Zazieleńmy Podgórze - 101 drzew i 101 krzewów dla Podgórza - 36 200 zł 
  • Wyznaczenie przejazdu rowerowego przez ul. Na Zjeździe w przedłużeniu ul. Józefińskiej, wraz z budową

Czytaj więcej »

Linie tramwajowe po otwarciu estakady Lipska - Wielicka

Dodano wtorek 28 lipca 2015, godz.: 14:07:29 przez Admin

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w poniedziałek, 31 sierpnia 2015 roku, zostaną wprowadzone powakacyjne rozkłady jazdy Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Jednocześnie uruchomione zostanie nowe torowisko tramwajowe na estakadzie pomiędzy ulicą Wielicką i Lipską. W związku z tym planuje się wprowadzenie zmian w kursowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Linie tramwajowe nr 9, 11 i 50 planuje się skierować przez nowa estakadę. Dzięki tej zmianie, zapewnione zostanie krótsze o około 5 – 6 minut połączenie osiedli Kurdwanów i Bieżanów z rondem Grzegórzeckim i Mogilskim. Linie nr 9 i 50 kursować będą z dotychczasową częstotliwością dla roku

Czytaj więcej »

W obronie industrialnego charakteru Zabłocia

Dodano czwartek 23 lipca 2015, godz.: 10:02:54 przez Admin

Mieszkańcy Zabłocia oraz aktywiści związani z tym obszarem rozpoczęli akcję mającą na celu ochronę dziedzictwa Fabryki Miraculum oraz industrialnego charakteru krakowskiego Zabłocia. Akcja jest efektem planów inwestycyjnych firmy ATAL S.A., która w miejscu dawnej Fabryki Miraculum - obecnie siedziby licznych inicjatyw społecznych i kulturalnych, chce postawić apartamentowce. 

Do władz miasta wystosowany został apel o rozpoczęcie przez właściwe jednostki miejskie dialogu z inwestorem, mającego na celu nie tylko ochronę przemysłowego dziedzictwa, ale również zachowanie, w części dopuszczonej przez miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, obecnej funkcji terenów dawnej

Czytaj więcej »

Zmarł Jerzy Panek, Członek Rady Dzielnicy XIII Podgórze

Dodano środa 22 lipca 2015, godz.: 13:55:21 przez Admin

Z głębokim żalem zawiadamy, że 21 lipca 2015 r. zmarł JERZY PANEK - Członek Rady Dzielnicy XIII Podgórze.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek, 24 lipca br. o godz. 12:00 mszą świętą żałobną, która zostanie odprawiona w kaplicy na cmentarzu w Borku Fałęckim przy ul. Gorczykowej w Krakowie.

Linia Lipska-Wielicka prawie gotowa

Dodano wtorek 21 lipca 2015, godz.: 12:44:37 przez Admin

Dzisiaj odbyły się próby obciążeniowe estakady na magistralą kolejową w Płaszowie. To główny elementem nowej linii tramwajowej łączącej ulice Lipską i Wielicką. Próby obciążeniowe estakady zakończyły się sukcesem. Konstrukcja ugięła się o około 9 cm przy dopuszczalnych 11 cm.

Konstrukcja estakady jest już gotowa. Obecnie trwa etap prac montażowych i wykończeniowych. Zgodnie z planem, cała inwestycja, a więc połączenie tramwajowe między ulicami Lipską i Wielicką ma zostać oddana do użytku 31 sierpnia. Pewnie jest, że nową trasą szybkiego tramwaju kursować będą linie nr 9 i 50. Niewykluczone jednak, że z nowego połączenia będzie korzystać jeszcze trzecia

Czytaj więcej »

Strona 1 z 27 1 2 3 »

Galeria zdjęć

Skład Zarządu   Dzielnicy XIII Podgórze:

Przewodniczący Rady i Zarządu: 
Jacek Bednarz

Zastępca Przewodniczącego:                      Jacek Młynarz

Członkowie Zarządu:
Aurelia Czerwińska-Pacura
Tomasz Kołomyjski
Teresa Kural

 

Kontakt

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu.

Zapraszamy!

Adres: Rynek Podgórski 1 pok. 12-13
Telefon: +48 (12) 656 62 25
Tel./FAX: +48 (12) 423 55 29
E-mail: rada@dzielnica13.krakow.pl