Spotkanie na temat inwestycji w Podgórzu

Dodano poniedziałek 29 czerwca 2015, godz.: 22:29:03 przez Admin

W poniedziałek 29 czerwca w siedzibie Rady Dzielnicy XIII Podgórze odbyło się spotkanie Członków Rady Dzielnicy z Tadeuszem Trzmielem - Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. Inwestycji i Infrastruktury, dyrektorami jednostek miejskich oraz Radnymi Miasta Krakowa. Podczas spotkania omówione zostały najważniejsze potrzeby Dzielnicy w zakresie inwestycji, remontów, zieleni, edukacji oraz ruchu i komunikacji.

Obok Prezydenta Trzmiela w spotkaniu wziął udział Edward Porębski przewodniczący Komisji Infrastruktury w Radzie Miasta Krakowa, dyrektor Marcin Korusiewicz z Zarządu infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej - nowej jednostki, która od 1 lipca

Czytaj więcej »

Lato, lato nad Bagrami!

Dodano poniedziałek 29 czerwca 2015, godz.: 21:20:42 przez Admin

W sobotnie popołudnie Podgórzanie w różnym wieku przybyli nad Zalew Bagry, by we wspólnej zabawie, tańcu i śpiewie przywitać ociągające się z przyjściem lato. Pogoda próbowała nas straszyć, ale na szczęście deszcz omijał łąkę nad zalewem i rodzinny festyn "Lato nad Bagrami" mógł odbyć się bez przeszkód.

Dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy różnorodny i bogaty program wydarzenia. Najmłodsze dzieciaki mogły skorzystać z dmuchanych atrakcji i spałaszować cieszącą się niesłabnącą popularnością watę cukrową. Nieco starsi mogli wziąć udział w zawodach sportowych oraz różnorodnych warsztatach. Dużo uczestników zebrały zawody biegowe,

Czytaj więcej »

Młodzież świętowała 100-lecie połączenia miast

Dodano sobota 27 czerwca 2015, godz.: 23:03:41 przez Admin

W czwartek 25 czerwca młodzież z dwóch stron Wisły z podgórskich i krakowskich liceów świętowała rocznicę 100-lecia połączenia Podgórza i Krakowa. Ubrani w stroje z początku wieku najpierw przywitali się pod kładką o. Bernatka, a następnie w uroczystej paradzie przeszli przez Podgórze do Parku Bednarskiego, gdzie obył się "Piknik stulecia".

Zachęcamy do oglądnięcia galerii zdjęć z wydarzenia na naszym facebooku.

Lato nad Bagrami!

Dodano niedziela 21 czerwca 2015, godz.: 21:01:56 przez Admin

Już w najbliższą sobotę, 27 czerwca zapraszamy na plażę nad Bagrami przy ul. Koziej na rodzinny festyn, powitanie lata i dobre głosowanie w budżecie obywatelskim! LATO NAD BAGRAMI to impreza dla wszystkich Podgórzan oraz pozostałych mieszkańców Krakowa. Przygotowaliśmy moc atrakcji rozmieszczonych w kilku strefach zabaw, tak aby każdy znalazł coś dla siebie.

W programie:
Pokazy taneczne w wykonaniu dzieci i młodzieży
Występy podgórskich zespołów szkolnych
Koncert zespołu “Blue Rapsody”
Koncert zespołu “Polish Golden Hits”
Projekcja filmu „Śladami historii Podgórza”

A ponadto
- Wirtualny świat z Oculus Rift
- Warsztaty robotyki
- Warsztaty

Czytaj więcej »

Drugi numer Głosu Podgórza wydany - zapraszamy do lektury

Dodano środa 24 czerwca 2015, godz.: 23:22:56 przez Admin

Tym razem wyjątkowo szybko mamy dla Państwa kolejny numer Głosu Podgórza. Głównym tematem numeru są obchody 100-lecia połączenia Podgórza i Krakowa.

Drukowaną wersję gazetki można otrzymać w siedzibie Rady Dzielnicy XIII Podgórze. Można ją również znaleźć w osiedlowych sklepikach i punktach usługowych. W wersji elektronicznej gazetka dostępna jest tutaj.

Zachęcamy do lektury.

Strona 1 z 24 1 2 3 »

Galeria zdjęć

Skład Zarządu   Dzielnicy XIII Podgórze:

Przewodniczący Rady i Zarządu: 
Jacek Bednarz

Zastępca Przewodniczącego:                      Jacek Młynarz

Członkowie Zarządu:
Aurelia Czerwińska-Pacura
Tomasz Kołomyjski
Teresa Kural

 

Kontakt

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu.

Zapraszamy!

Adres: Rynek Podgórski 1 pok. 12-13
Telefon: +48 (12) 656 62 25
Tel./FAX: +48 (12) 423 55 29
E-mail: rada@dzielnica13.krakow.pl